Vikend pun uspjeha naših sportaša!

10440921_10153079175507715_1242934920736109238_n

U subotu 14.6 održalo se prvenstvo Hrvatske u Supersprint duatlonu u Donjoj stubici gdje smo poslali ekipni državni prvaci zahvaljujući Gordanu Petkoviću koji je osvojio prvo mjesto ispred Luke Paliske(2. mjesto, Tk Pula) i Marino Jukić(3. mjesto, Tk Split) zatim zahvaljujući Denisu Pleše-u, te Nikoli Smoliću. Ujedno je Gordan tako postao prvak Hrvatske po 14 puta. Denis Pleše je 3. mlađi junior, Zara Baković 3. mlađa kadetkinja te Nikola Smolić i Đuro Mileusnić prvi u svojim dobnim skupinama. Čestitamo svima.

Dan iza 15.6 PH u supersprint duatlonu održalo se prvenstvo Hrvatske u standardnom duatlonu gdje je pobijedio naš Gordan Petković i tako uzeo 15-ti naslov državnog prvaka u svojoj karijeri te za klub donio veliku poslasticu s time da klub ove godine slavi 15 godina rada i postojanja.

U sklopu događanja PH u standardnom duatlonu održao se i 18. Zagreb Open odnosno memorijal Marijana Pedišića gdje je nastupalo mnogo naših natjecatelja te osvojilo puno medalja, rezultate možete pogledati na stranici Triatlon kluba Zagreb. (link ispod)

To nije sve!

Na drugoj strani svijeta točnije u Huatulcu, Mexiko, naša Daria Pletikapa natjecala se na vrlo teškoj utrci Svijetskog kupa gdje su uvijeti same klime otežani a i profil staze je vrlo zahtjevan. Daria je uspijela osvojiti fantastično 15. mjesto i tako uzeti bodove za svjetsku rang ljestvicu koja je pomiće sve bliže olimpijskim igrama u Rio de Janeru 2016.

Ispod možete vidjeti slike sva 3 događanja ovoga vikenda.