4. Rapski triatlon, i Cremona Europski kup

Ove subote 9.6. održao se 4. po redu Rapski triatlon i to u sprint izdanju kao prvenstvo Hrvatske i supersprint i 10.6. u Cremoni Europski kup na kojemu je nastupila naša Daria Pletikapa i kolegica iz reprezentacije Sara Vilic.

Rapski triatlon

Naši članovi nastupili su na obje utrke. Odmah bi pohvalili organizaciju utrke, vrlo dobro organizirano. Tranzicija po prvi puta pravilno postavljena na prvenstvu Hrvatske u ovoj godini. Vode i više nego dovoljno. Jedina mana utrke je “veliki” trošak dolaska na utrku. Sve u svemu utrka je bila super, natjecatelji jako zadovoljni a to je ono najbitnije.

Prvo se održala supersprint utrka u kojoj je pobijedio naš Josip Živković. U utrci su još nastupili Zara Baković  koja je završila na 5. mjestu u krategoriji mlađih kadetkinja, Sven Lazić završio na 5.mj u kategoriji kadeta i Dragutin Gajski 4. mjesto u kategoriji mlađi kadeti.

Glavna utrka Sprint triatlona održala se popodne u 15h. Na utrci je pobijedio Matija Lukina iz Tk Rudolf Perešin. Eugen Jagušt osvojio je 3 mj na PH i prvo mjesto u kategoriji juniora, Bravo Eggy 🙂

(Gordan Petković sa muhom u oku)

Gordan Petković je završio na 3. mjestu u svojoj kategoriji seniora i ukupno 8. na PH. Na žalost Gordan ne stigne trenirati radi posla pa je ovo jako dobar rezultat. Odradio je ogroman posao na biciklu kao i obično 🙂 Kao 5. senior ulazi u cilj Matej Marinković koji je nedavno izašao iz zavoja zbog teškog pada s bicikla kojemu je ovo bila samo trening utrka a za stopama Mateju dolazi Mihael Minđek i to kao 3. junior. Čestitamo :). Ovo mu je bila jedna od boljih utrka ove sezone. Mihael je ove godine ozbiljnije krenuo sa triatlonom. Trenutno je na prvoj godini Kineziološkog fakulteta kao i naš Matej.

(Mihael Minđek ulazak u cilj)

Iza njih dolazi Josip Mladin Živković i to kao 2. veteran. Nedavno je završio jednu od težih utrka Ironman distance u Lanzarotu gdje je napravio jednu od svojih najboljih utrka. Matija Drljanovčan je osvojio 2. mjesto u kategoriji mlađi junior. Matija je ove godine na svakoj prvenstvenoj utrci bio na postolju. Bravo Drlja 😉

U sklopu utrke održala se fantastična utrka aquatlona za najmlađe uzraste kao i utrka triatlona za sve.

Cremona Europski Kup

Daria Pletikapa je nakon dobre vožnje na biciklu sa prvom grupom zauzela 28. mjesto, samo 6 sekundi iza Slovenske Olimpijke Mateje Šimić. Sara Vilić i Daria odradile su plivački i biciklistički dio zajedno gdje je Sara odličnim trčanjem dotrčala do 5. mjesta. Bravo cure 🙂