Vikend utrka za Zrinski

Ovaj vikend naši su natjecatelji nastupili na natjecanjima u Francuskoj, Crnoj Gori i Hrvatskoj i to na Ironman-u, sprint triatlonu i juniorskom državnom natjecanju na 5km

Sprint triatlon, Crna Gora, Tivat (Ognjen Stojanović)

Ove subote održano je međunarodno prvenstvo Crne Gore u sprint triatlonu -“1. Bokeški triatlon” . Na kojemu su nastupili mnogi hrvati poput Matije Lukine koji je bio 4. ukupno, Tea Miloš ukupno prva u ženskoj konkurenciji, Ana Škifić ukupno druga, pa im ujedno čestitamo na rezultatima. Naš Ognjen Stojanović uvjerljivo je osvojio prvo mjesto ukupno u muškoj konkurenciji i tako osvojio “1. Bokeški triatlon”. Čestitamo Ognjen.

Ironman Francuska, Nice (Josip Mladin Živković)
Utrka započela je već oko 7h ujutro u Nicu u Ironman formatu triatlona gdje je nastupio naš Ironman Josip Mladin Živković. Osvojio je fantastično 9. mjesto u svojoj kategoriji i tako pokazao zavidnu formu ove godine. Nije samo osvojio fantastično mjesto osvojio je i kartu za Ironman na Hawaima. 🙂
Možemo reći da ovu utrku već dugo hvata i budimo realni svaki put mu je promakla za par sekundi. Ovo mu je bio san dugo vremena i napokon ga je ostvario! Čestitamo od srca i jako smo ponosni. Zato kažemo bravo Živac samo tako naprijed. Ujedno bi mu htjeli čestitati u ime cijeloga kluba što je nedavno prihvaćen za mjesto u upravnom odboru HTS-a.

Juniorsko državno prvenstvo na 5km, Hrvatska, Zagreb (Mihael Minđek, Eugen Jagušt)

Istog dana kao i ove dvije utrke (subota 23.6 u 18h) održano je juniorsko prvenstvo Hrvatske na 5km. Od naših članova nastupili su Mihael Minđek koji je završio na 3.mjestu sa rezultatom 16:18 i Eugen Jagušt 16:42 za 4.mjesto i oboje popravili osobne rekorde. Čestitamo 🙂

Ostali članovi nastupili su u nedjelju na jarunskoj plivačkoj ligi na 1500m a neki su to povezali i u aquatlon koji je imao još i 6,2 km trčanja. Čestitamo svim članovima. A posebno novoj članici kluba Perini Šiljeg na prvoj utrci za svoj novi klub.

I valja spomenuti da je ovo za neke od članova bio super odmor na moru nakon prvog djela sezone. A tko ne zna kako provesti svoj godišnji evo preporuke od našeg Đure Mileusnića : Godišnji odmor