Državni prvaci u Kros triatlonu

14316862_10155371964512715_4488364530460033822_n

Proteklog vikenda 10.9.2016 održalo se Prvenstvo Hrvatske u Kros Triatlonu na Vranskom jezeru.

Fantastičnim utrkama naših natjecatelja ostvarili su naslov Ekipnih prvaka Hrvatske u Kros triatlonu.

Discipline Kros triatlona su plivanje u jezeru, vožnja MTB biciklom po brdima i savladavanje neravnih i zahtjevnih terena te trčanje po makadamu do cilja.

Na utrci Supersprint Kros Triatlona  nastupili naši kadeti Zara Baković, Fran Tisaj i Luka Radotović. Zara je osvojila naslov kadetske državne prvakinje isto kao i Fran Tisaj dok je Luka odradio isto tako dobru utrku i zauzeo 2.mjesto odmah iza Frana.

Na utrci Klasičnog Kros triatlona nastupili su Gordan Petković, Denis Pleše, Ivo Šegota. Gordan je prošlogodišnji apsolutni pobjednik, ove godine je dokazao svoju spremu i ponovo postao najbrži Kros triatlonac u Hrvatskoj. Denis je u ukupnom poretku zauzeo fantastično 3. mjesto i 1. mjesto u kategodiji U23, a nije daleko bio ni Ivo Šegota koji je zauzeo 6. mjesto ukupno i 3.mjesto u kategoriji U23.