Najuspješniji klub u Splitu!

1238159_632822510072175_396537370_n
Još jedan u nizu odličan nastup naših članova na utrci supersprinta i olimpijskog triatlona u Splitu.

Prva utrka na rasporedu bila je Supersprint formata na kojoj su nastupali ml. kadeti, kadeti, ml. juniori i juniori. Josip Živković naš najbolji kadet pobijedio je kao apsolutni pobjednik utrke supersprinta, i prvi kadet, Borna i Sven 5. i 6. kadeti, Zara Baković, prva mlađa kadetkinja, Perina Šiljeg prva mlađa juniorka.

Josip je već na plivanju s vremenom 4:37.16 ostvario znatnu prednost koju je zadržao do kraja utrke bez većih problema s 2:24 min ispred treće plasiranog konkurenta Denisa Plešea aktualnog državnog prvaka. Perina Šiljeg je isplivala sa 20 sekundi iza Josipa i utrku završava na 1. mjestu kao mlađa juniorka. Zara Baković je plivala 5:53.30 i sa nešto slabijim vremenom na biciklu i trčanju radi prehlade svejedno dolazi kao 1. mlađa kadetkinja. Svaka utrka nam ukazuje na prednosti i nedostatke svakog natjecatelja i time njima daje nova iskustva koja će im se uključiti u trening i time podići kvalitetu na još višu razinu iz godine u godinu, što i pokazuje osvajanje zlatnih odličja na gotovo svim utrkama u Hrvatskoj, a i rezultatima na međunarodnim utrkama.798320_10152343017587715_1895489859_o

Slijedi utrka Olimpijskog triatlona formata 1500m plivanja, 40km biciklizma i 10km trčanja.

Daria Pletikapa, apsolutna pobjednica u ženskoj konkurenciji, gdje je 2. natjecateljicu, mađarsku reprezentativku Eszter Dudas ostavila 6 minuta i 12 sekundi. Gordan Petković ukupno 4. i prvi Hrvatski natjecatelj u utrci, s prvim vremenom bicikla i drugim vremenom trčanja. Eugen Jagušt ukupno 6. i prvi junior. Daria se već na plivanju odvojila te isplivala 23 sekundi iza prvog muškog natejcatelja s vremenom 19:43.51 na nešto malo dužoj plivačkoj dionici. Nakon plivanja samo je radila razliku do kraja utrke. Gordan Petković nakon što je isplivao svega u 4. grupi na bicilu je odradio vrlo dobar posao i krenuo na trčanje visoko pozicioniran. Do kraja je s najbržim vremenom bicikla i drugim vremenom trčanja zauzeo fantastično 4. mjesto i utrku završio kao prvi hrvat. Pobijedio je Bajai Peter, 2. Ruzsas David, a 3. Meden Matija.
Natjecatelji su zadovoljni s nastupima kao i treneri Ivan Ivezić i Goran Peić. Spremamo se za dalje nadolazeće utrke Francuske, Slovenije, Londona, Srbije, Italije.

Slike možete vidjeti na Facebook-u: Supersprint i Olimpijski Triatlon